Közös felelősségvállalás

2019. november 14., címkék: generális konvent elnöksége (gke), kölcsey emlékház

A közös külkapcsolatok kérdésével és a jövő évi egységünnep előkészületeivel kiemelten foglalkozott a Generális Konvent elnöksége november 11-i és 12-i ülésén. A Kárpát-medencei református egyházak hivatalban lévő püspökeit és főgondnokait tömörítő testület legutóbbi tanácskozásának a Királyhágómelléki Református Egyházkerülethez tartozó Sződemeteren májusban átadott Kölcsey-emlékház adott otthont.

Átadták a Kölcsey-emlékházat Sződemeteren

2019. május 26., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, kölcsey emlékház

Sződemeter a világ minden tájáról vonzza a magyarokat, és most már van egy hely, ahol fogadni lehet őket, ahol Kölcsey emlékét lehet idézni – a partiumi településen szombaton ünnepélyes keretek között felavatták a magyar állami támogatással felépített Kölcsey Ferenc-emlékházat és a román vallásügyi államtitkárság támogatásával felújított református templomot.

Nemzeti közadakozás egy nemes ügyért

2016. február 23., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, kölcsey emlékház, adománygyűjtés

Magyar kormánytámogatásból épül fel Sződemeteren a Kölcsey-emlékház, míg az épület berendezését és a környezet kialakítását közadakozásból fedezné a Királyhágómelléki Református Egyházkerület.

Letették a Kölcsey Emlékház alapkövét Sződemeteren

2016. január 26., címkék: kölcsey emlékház, királyhágómelléki egyházkerület

A Himnusz szerzőjének szülőfalujában, Sződemeteren, a református templom kertjében épül meg a Királyhágómelléki Református Egyházkerület és a Tasnádi Református Egyházközség kezdeményezésére a Kölcsey Ferenc nevét viselő kulturális és egyházi központ.